Bakan Akar operasyon hakkında bilgilendirdi

0
8

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, CHP, MHP ve İYİ Parti’yi ziyaret ederek “Barış Pınarı Harekatı” ile ilgili bilgilendirdi. Bakan Akar, harekat bölgesindeki tek DAEŞ hapishanesinin PKK/YPG tarafından boşaltıldığını söyledi. Akar “Bugün Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile telefonda görüştük. Karşılıklı bilgi alışverişinde bulunduk” açıklaması yaptı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Barış Pınarı Harekatı ile ilgili bilgi vermek üzere muhalefet turuna çıktı. Bakan Akar, ilk ziyareti İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e yaptı. Akar, Akşener ile partisinin genel merkezindeki görüşmesinin ardından açıklamalarda bulundu. Akşener’e Barış Pınar Harekatı’na ilişkin bilgi verildiğini belirten Akar, “Barış Planı Harekatı’yla ilgili öncesiyle, sonrasıyla ilgili ve devamıyla ilgili bazı bilgileri kendilerine takdim ettik. Sayın Genel Başkan’ın görüşlerini dinledik, sorularını cevaplandırmaya çalıştık” ifadesini kullandı.

Gerekli çalışmalar yapıldıktan, ciddi ve samimi şekilde muhataplarla görüşüldükten sonra konuya birlikte müttefiklik ruhuna uygun NATO içindeki ittifaka uygun bir şekilde koalisyonla, ABD ile birlikte çözüm için çalıştıklarını anlatan Akar, bunun mümkün olmadığını gördükleri için ülkenin hak ve menfaatleri konusunda bir karar verdiklerini ve bu kararın da 9 Ekim saat 16.00’dan itibaren uygulanmaya başlandığını vurguladı.