AK Parti’den Netflix ile ilgili açıklama…

0
8

AK Parti’den Netflix ile ilgili bir açıklama geldi. AK Parti Medya Tanıtım Başkanı Mahir Ünal, ‘Netflix Türkiye, ne siyasi düzeyde AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanlığı ile ne de resmi düzeyde İletişim Başkanlığı ile görüştü’ diye konuştu.

AK Parti Medya Tanıtım Başkanı Mahir Ünal, sosyal medya hesabından Netflix ile ilgili bir açıklama yaptı. Ünal, açıklamasında “Netflix Türkiye, ne siyasi düzeyde AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanlığı ile ne de resmî düzeyde İletişim Başkanlığı ile görüştü. Türkiye’den gitmeyi neden düşünsünler? Netflix’in daha derin işbirliği ile Türk kültürüne, sanatına dönük daha yüksek hassasiyet göstereceğine inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

RTÜK‘ün eşcinsel karakterlere sahip Netflix Türkiye orijinal yapımına müdahale ettiği ve bunun sonucunda Netflix’in Türkiye’den çekilme kararı aldığı iddiaları, son günlerde tüm sosyal mecralarda tartışma konusu olmuştu.

Netflix tarafından atılmış gibi gösterilen ve içinde “Sevgili dostlar, maalesef ki bu bir veda tweetidir. Yaşanılan bazı problemlerden Netflix yönetimi TR altyapısını kapatma kararı aldı. 1 Ağustos 2020’den itibaren yollarımızı ayırmak durumundayız. Bugüne kadar bizi yalnız bırakmayan herkese sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz.” ifadelerini barındıran yalan bir tweet de gündemi fazlasıyla karıştırdı.