Antalya’da 262 otel Rus turistleri bekliyor

Rusya ile Türkiye arasında 10 Ağustos’ta başlayacak olan uçuşlar için 262 otel hazırlık yapıyor.

0
11
turizm-antalya-turist

Rusya ile Türkiye arasında 10 Ağustos’ta başlayacak olan uçuşlar için 262 otel hazırlık yapıyor.

Rus Tur Operatörleri Birliği (ATOR) 10 Ağustos’ta başlayacak Antalya uçuşları öncesi kentte açık olan otellerin listesini paylaştı. Coral Travel’dan alınan açık otel listesinin güncel hali ATOR’un sitesinde yayınlandı. 5, 4 ve 3 yıldızlı olmak üzere 262 otel Rus turistleri ağırlamak için bekliyor.

KEMER’DE 81 OTEL AÇIK

ATOR’un yayınladığı listede Antalya sahillerinde 5, 4 ve 3 yıldızlı olmak üzere 262 otel açık bulunduğu bildirildi. Bu otellerden 81’i Kemer ilçesinde bulunuyor. Kemer’i 70 otelle Alanya ilçesi; 37 otelle Side ilçesi; 30 otelle Antalya merkez ve 29 otelle Belek bölgesi takip ediyor. Bunlar dışında Kaleiçi’ndeki 6 otel; Kaş’ta 4 otel, 3 Çıralı oteli ile Adrasan ve Olympos’ta da birer otel Rus turistleri bekliyor.

GENİŞLETİLMİŞ SİGORTA PAKETİ TAVSİYESİ

ATOR yayınladığı açıklamada, Rus turistleri de bazı tedbirleri almaları yönünde uyardı. Türkiye’ye giriş yaparken koronavirüs semptomları olup olmadığının kontrol edildiği belirtilen açıklamada, semptom tespit edilirse yan yana oturan kişinin de karantinaya alınacağı belirtiliyor. Karantina şartlarında günlük masrafların 100 Euro civarında olacağı hatırlatılan açıklamada, turistlerin genişletilmiş sigorta paketi almaları tavsiye edildi.

3 RUS ŞİRKETİ UÇUŞLARA HAZIR

10 Ağustos itibarıyla Rus havayolu şirketlerinden S7 Airlines, Azur Air ve Ural Airlines Türkiye yönlü uçuşlarını başlatacaklarını açıklamışlardı. Rus havayolu şirketlerinin uçuşları Moskova başta olmak üzere Rusya’daki farklı havaalanlarından; Antalya, Dalaman ve Bodrum havaalanlarına yapılacak.