Ayşin Işıkgece, Tarım Bakan Yardımcısı Olarak Atandı

Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu'nun yerine Ayşe Ayşin Işıkgece atandı.

0
29

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan Atama Kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.

 By Protokol Dergisi 2020 Gümüş Kariyer ödüllerine layık görülen Sayın Ayşin Işıkgece, Tarım ve Orman Bakan yardımcılığına atandı. Başarılarını yakından takip ettiğimiz    Işıkgece’yi tebrik eder, yeni mevkiinde başarılar dileriz.

Ayşin Işıkgece Kimdir?

1968 yılında Ankara’da doğdu. 1990 yılında Hacettepe Üniversitesi, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, İktisat Bölümünden mezun oldu. 1992 yılında İstanbul Üniversitesinde MBA tamamladı. İş hayatına 1991 Gima A.Ş’ de Satınalma Uzmanı olarak başlamış, 1996 yılında Metro Cash & Carry’e Satınalma Asistanı olarak katılmış, sırasıyla Gıda Satınalma Müdür Yardımcısı, Gıda Satınalma Müdürü görevlerinin ardından 2006 yılında Metro Cash & Carry’de Taze Gıda Grup Müdürlüğü’ne atanmış ve görevine devam etmiştir.

Aralık 2016 tarihinde başladığı CarrefourSA’da Gıda Kategori Direktörü görevini Gıda Kategori Genel Müdür Yardımcısı olarak sürdürmekteydi. Ayşe Ayşin Işıkgece 19 Ağustos 2018 tarihi itibari ile TİGEM Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür olarak görev yapmaya başladı. İyi derecede İngilizce bilen Işıkgece evli ve bir çocuk annesidir.