Erdoğan: AK Parti’linin eskisi yenisi olmaz

0
9

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”AK Parti’linin eskisi yenisi olmaz. Hiçbir kardeşimizi eski AK Parti’li olarak sıfatlandırmadık, sıfatlandıramayız. Bu kutlu yolculukta yoldan çıkanlar yolunu kaybedenler kerameti kendinde görenler olmuştur olacaktır” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi’nde partisinin kuruluşundan bu yana görev yapmış il başkanlarıyla bir araya geldiği toplantıda konuştu. Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

”AK Parti’linin eskisi yenisi olmaz. AK Parti’li olmak demek sadece bir partinin rozetini taşımaktan ibaret değildir. Hiçbir kardeşimizi eski AK Parti’li olarak sıfatlandırmadık, sıfatlandıramayız. İnşallah davamız kıyamete kadar ayakta kalacaktır. AK Parti bu davanın temsilcisi olmayı hak ettiği sürece varlığını ve hizmetini sürdürecektir.

Bu kutlu yolculukta yoldan çıkanlar yolunu kaybedenler kerameti kendinde görenler olmuştur olacaktır. Bu ilk insandan bugüne dek var olan bir gerçektir. Kardeş kardeşi niye vurdu diye sormaya gerek yok. Bu var olan bir gerçek bu nasip meselesidir. Kimin nereye gittiğine değil kendimizin hangi istikamette yürüdüğüne bakacağız. Genel Merkezimizin koordinasyonunda, şehirlerimizin her birinde il başkanlarımızdan başlayarak partimizde hizmet etmiş tüm kardeşlerimizi yeniden bir araya getirecek bir gönül seferberliğini başlatıyoruz. Barış Pınarı Harekatı’nı yapmamızın tek sebebi, terör devleti kurmak isteyenlerin başına oraları geçirme niyetidir, bunu başardık. Son terörist ortadan kalkana kadar takibe devam edeceğiz. Ne tehditler ne şantajlar ne de sinsi oyunlar bizi yolumuzdan döndüremeyecek.

Önümüzdeki yıl sonuna doğru yapacağımız büyük kongrede milletimizin işaret ettiği şekilde kendimizi yenileyecek, enerjimizi tazeleyeceğiz. Yeni yönetim sistemimizde başarı çıtasını yüzde 50’nin üzerine çıkardık. Bu değişim için kimse bizi zorlamadı. Milletimize ve kendimize güvendiğimiz için çıtayı böylesine iddialı bir seviyeye yükselttik. Eğer tek derdimiz iktidarımızı sürdürmek olsaydı eski sistemde bunu çok daha kolayca yapabilirdik. Ama biz ülkemizin istikbalini milletimizin beklentilerini demokrasimizin ihtiyaçlarını dikkate alarak tarihimizin en köklü yönetim reformunu hayata geçirmeyi tercih ettik. Türkiye büyüdükçe imkanları ve kazançlarıyla birlikte dertleri de büyüyor. Tüm terör örgütleri kuduz gibi ülkemiz üzerine salınıyor. Doğduran ekonomimizi çökertmeyi bile denediler. Kongrelerinde bayrağımızı duvara asmaya çekinenler İstiklal Marşımızı okumayanlar bedelini ödediler. Bundan sonra da ödetiriz ödetmeye de devam ederiz.

Çok ciddi tahkimatlar, tüneller var. Bunlar bütün o tünellerin betonlarını nereden alıp yaptılar Lafarge. Lafarge kimin bir fabrikası Fransızların. Ey Fransa, sen önce bunun bedelini öde. Siz, terör örgütlerine yardım yataklık yapan bir yönetimsiniz. Dedikodulara kulak asmayın biz işimize bakalım yolumuza devam edelim.”