Hextech Green’e ‘Temassız Ödülü’

0
62

BY Protokol Dergisi İmtiyaz sahibi Barış Yazıcı, dergi okuyucuları tarafından ‘Temassız Ödülü’ne layık görülen Hextech Green Kurucu Ortağı Bilge Akgün’ü makamında ziyaret etti.

Barış Yazıcı, ödülünü Bilge Akgün’e ziyareti sırasında takdim etti.

BY Protokol Dergisi okurları tarafından değerlendirme sonucu ‘Temassız Ödülü’ne layık görülen Hextech Green Kurucu Ortağı Bilge Akgün ile BY Protokol Dergisi İmtiyaz sahibi Barış Yazıcı ziyareti sırasında bir süre sohbet etti. Ziyarette Akgün ve Yazıcı, Corona virüs (COVID-19) pandemisi ve ekonomi üzerindeki etkileriyle tarım sektörüne yansımaları hakkında değerlendirmede bulundu. Ayrıca ziyarette çalışmaları hakkında bilgi veren Barman, Hextech Green’in endüstriyel tarıma Bitki Yetiştiren Akıllı Tarım Makineleri’ni kazandırdığını anlattı.

“Temiz Tarım” felsefesinden hareketle geliştirdiği Bitki Yetiştiren Akıllı Tarım Makineleri’ni ve Ev Tipi Bitki Yetiştiren Akıllı Tarım Makinesi’nin sağlığımız açısından önemi de değindi. Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden 1984 yılında mezun olduğunu belirten Akgün, “Hextech Green ile artık üreticilerimiz zirai ilaç ve kimyasal gübre kullanmadan, üretim atığı bırakmadan, yüzde 98 su tasarrufu ile 10 günde kendi sebze fidelerini yetiştirebilecek. Üretici makineye, bizden satın aldığı bitki bantlarını yerleştirmek ve makinenin kontrol panelinden bitki ismini seçmek dışında başka iş yapmayacak. Doğal afet riski olmadan az performansla çok para kazanacak. İnsanımız mutfağında yılın 12 ayı taze ve organik sebzesini kendisi yetiştirebilecek” diye konuştu. Sohbetin ardından Barış Yazıcı ile fotoğraf çektiren Akgün, Protokol Dergisi ekibine ve okuyucularına teşekkür etti.