İtalyan tenor Bocelli Corona virüse yakalandı

0
3

Dünyaca ünlü İtalyan tenor Andrea Bocelli milyonlarca kişiyi ağlatan online paskalya konserinden önce Corona virüse yakalandığını açıkladı.

Dünyaca ünlü İtalyan tenor Andrea Bocelli, milyonlarca kişinin Youtube’dan canlı olarak takip ettiği meşhur paskalya konseri öncesinde Corona virüse yakalandığını ve iyileştiğini açıkladı. 61 yaşındaki opera sanatçısı, La Stampa gazetesine yaptığı açıklamada kendisinin ve ailesinin mart ayında yaptırdıkları COVID-19 testlerinin pozitif çıktığını, ateş ve öksürük belirtileri gösterdiklerini ve tedavi gördüklerini söyledi.

Bocelli, “Konserlerimi iptal etmek zorunda kaldım. Bir kabusu yaşamak gibiydi çünkü hiçbir şeyi kontrol edemediğimi hissettim. Kabustan uyanmayı umut ettim” dedi. Bocelli, eşi  Veronica Berti ile birlikte araştırmalar için plazma bağışında da bulunduklarını belirtti. Bocelli, nisan ayında Milano’daki Duomo di Milano katedralinde boş koltuklar karşısında paskalya konseri vermiş, ‘Umut İçin Müzik’ adlı konserin YouTube’dan canlı yayını büyük ilgi görmüştü.