Japon güreşçi en son “Hoşçakalın” mesajı yayınladı

0
8

Japon güreşçi ve Netflix’in ‘Terraced House’ isimli reality şovunun yıldızı Hana Kimura, yaşamını yitirdi. Hana Kimura’nın ölümü, güreş organizasyonu Stardom Westling tarafından da teyit edildi.

22 yaşındaki güreşçi Hana Kimura ölümünden kısa bir süre önce, siber zorbalığa uğradığını ima eden sosyal medya paylaşımlarında bulunmuştu. Instagram’dan paylaştığı en son hikayede kedisi ile birlikte bir fotoğrafını paylaşarak, “Hoşçakalın” yazdı. Hana Kimura, son dönemde sosyal medya kullanıcılarının lincine maruz kalmıştı. Corona virüs salgını nedeniyle ara verilen ‘Terraced House’ isimli reality şovda, aynı evde yaşayan 3 erkek ve 3 kadının hayatı konu ediniliyor. Kimura’nın annesi Kyoko Kimura da tanınmış bir güreşçiydi.

Stardom organizasyonu tarafından Cumartesi günü yapılan açıklamada, “Lütfen saygılı olun, biraz zaman tanıyın, ailesinden ve arkadaşlarından desteğinizi ve dualarınızı eksik etmeyin” denildi. Kimura’nın kendine zarar verdiğini gösteren fotoğraflarını Cuma günü Twitter’a yüklediği haberleri gelmişti. Paylaşımlarda, “Artık insan olmak istemiyorum. Sevilmek istediğim bir hayattı. Herkese teşekkürler, size seviyorum. Hoşçakalın” mesajı da yer aldı.

Kimura’nın her gün yüzlerce kötücül mesajlara maruz kaldığı belirtiliyor. Japonya’nın eski Başbakanı Yukio Hatoyama da Twitter’da, Japonya’da hükümetin ağır siber zorbalık uygulayanlara ceza vermeyi gündeme alması çağrısı yaptı.