Marmaris’teki Orman Yangını Büyüyor! Bölge Tahliye Edildi…

0
2
Marmaris'teki Orman Yangını Büyüyor! Bölge Tahliye Edildi...

Muğla’nın Marmaris ilçesinde çıkan orman yangını, rüzgarın etkisi sebebiyle geniş bir alana yayıldı. Gelişmeleri anbean takip eden Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yangına yönelik çalışmaları yerinde incelemek üzere bölgeye gitti. MSB de yangını kontrol altına almak için bölgeye derhal destek gönderdi.

Orman Yangını 20.00’da Başladı

Marmaris’in Amazon Koyu’nda kızılçam ağaçlarıyla kaplı ormanda başlayan yangın, saat 20.00 sıralarında çıktı. Yangın, sert rüzgarın etkisi nedeniyle kısa zamanda geniş bir alana yayıldı. Yayılan yangın, Otluk Koyu istikametine doğru hızla ilerledi.

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Twitter hesabından yaptığı ilk açıklamada, yangının 20.02’de başladığını ve 20.10’da ilk müdahalenin yapıldığını belirtti. Kirişci, “Devletimiz tüm kurumlarıyla teyakkuz halinde yangına müdahale ediyor” dedi.

AFAD’ın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda da “Bölgede meydana gelen orman yangınına müdahale çalışmaları Orman Genel Müdürlüğü ile eşgüdüm halinde devam etmektedir. Burdur, Aydın, Denizli ve Antalya’dan AFAD ekipleri görevlendirilmiş; Afyonkarahisar, Kütahya, İzmir ve Uşak’taki AFAD ekipleri teyakkuz haline geçirilmiştir” denildi.

Ayrıca AFAD bölgede devam eden çalışmalarda; 592’si OGM personeli olmak üzere toplam bin 393 personel, 338 araç ve 35 iş makinesi görevlendirildiğini, AFAD Mobil Koordinasyon Tırı ile 2 adet mobil baz istasyonun bölgeye sevk edildiğini bildirdi.