McDonald’s Yeni İsmi ile Tekrar Rusya Pazarına Girdi!

0
2
McDonald's Yeni İsmi ile Tekrar Rusya Pazarına Girdi!

Yaşanan Ukrayna-Rusya savaşı sebebiyle Rusya’dan çekilme kararı alan McDonald’s, ülkedeki tüm restoranlarını satmıştı. Yaklaşık bir ay sonra, yeni sahibi ve yeni adıyla Moskova’da yeniden açılan restoranlar “Vkusno & Tochka” (Lezzetli ve Hepsi Bu) adı ile Rusya pazarına giriş yaptı.

Restoranın önünde kuyruk oluştu

Rusya’dan çekilme kararı alan McDonald’s yeni ismiyle tekrardan pazara giriş yaptı. İlk restoranını Moskova’da açan şirketin, açtığı restoranın önünde kuyruk oluştu.

McDonald’s’ın Rusya’dan çekilme kararı alırken öne sunduğu sebepler arasında “insan krizi” ve “öngörülemeyen çalışma ortamı” yer alıyordu. Bunun üzerine şirket, geçen Mayıs ayında yaklaşık olarak 850 adet restoranının tamamını satmıştı. Restoranları Rus iş adamı Alexander Govor satın almıştı ve 15’i Rusça ismiyle ve yeni markasıyla Pazar günü yeniden kapılarını açtı.

Restoranın ve menülerin isimleri Rusça olsa da, geri kalan hemen her şey McDonald’s’la aynı olarak yer alıyor. Restoran içerisinde peynirli hamburger 129 rubleye (yaklaşık 2,24 dolar) satılıyor.