Şans oyunları Sisal Şans AŞ’ye devredildi

Milli Piyango İdaresi’nin devlet kuruluşu olarak sürdürdüğü şans oyunları bugünden itibaren Sisal Şans İnteraktif Hizmetler ve Şans Oyunları Yatırım AŞ’ye devredildi.

0
23

Milli Piyango İdaresi’nin devlet kuruluşu olarak sürdürdüğü şans oyunları bugünden itibaren Sisal Şans İnteraktif Hizmetler ve Şans Oyunları Yatırım AŞ’ye devredildi.

Milli Piyango İdaresi’nin (MPİ) şans oyunu oynatma lisansı, Ocak 2017’de 49 yıllığına Türkiye Varlık Fonu’na (TVF) devredilmişti. TVF ile Sisal Şans AŞ arasında imzalanan sözleşmeyle 01 Ağustos 2020 tarihinden itibaren şans oyunlarıyla ilgili bütün işlemler 10 yıl boyunca Sisal Şans AŞ tarafından yürütülecek. Sözleşme kapsamında devri gerçekleşen şans oyunları şunlar oldu; Milli Piyango, Şans Topu, Süper Loto, Sayısal Loto ve On Numara.

Bugüne kadar Milli Piyango biletlerine çıkan ikramiyeler en son satılan biletlerin son ödeme tarihi olan 29 Temmuz 2021 gününe kadar MPİ Genel Müdürlüğü, MPİ şube müdürlükleri, Ziraat Bankası şubeleri ve Milli Piyango bayileri tarafından ödenecek.

Online oynanan Klasik Piyango, On Numara, Şans Topu, Süper Loto ve Sayısal Loto oyunlarına ait ikramiyeleri ise son ödeme tarihine kadar, Sisal AŞ tarafından ödenecek.

Sözleşmeyle beraber sanal bayiler üzerinden oynanan Süper Şans Topu, Süper Sayısal Loto, Para Loto, Süper On Numara, Süper Piyango ve Banko Piyango oyunları artık oynatılmayacak. Bundan böyle Hemen kazan biletlerinin satışı da durduruldu. Bugüne kadar satılmış olan ve ikramiye kazana biletlerin ödemeleri, bilet üzerinde belirtilen son ödeme tarihine kadar yapılacak.

Sisal Şans AŞ devraldığı oyunların işletilmesi dışında yeni oyunlar da geliştirebilecek.

Bu arada işletmekte olduğu oyunları özel şirkete devreden Milli Piyango İdaresi, oyunları devralan Sisal Şans AŞ’nin faaliyetlerini denetlemekle görevli olacak.